Aşkın Celladı ve Diğer Psikoterapi Öyküleri
Irvin D. Yalom
Saul, Stockholm'den gelen ve açamadığı üç mektuptan dolayı niye acı çekiyordu? Thelma'yı geçmişteki bir aşk macerasına bu kadar bağlayan şey neydi? Carlos'un maço fantezileri, onu yavaş yavaş öldüren kanseri kabullenmesine nasıl yardımcı oldu?
Elinizdeki bu kitapta, psikoterapist Irvin D. Yalom'un, yalnızlık, ölüm korkusu, yaşama amacını yitirme gibi, aslında hiçbirimizin tamamen kaçamayacağı temel insanlık kaygılarından rahatsız olan hastalarıyla yaptığı çalışmalardan seçtiği, on ilginç öykü bulacaksınız.
Dr. Yalom bu öyküleri aktarırken, bir insan olarak psikiyatrın terapi sürecinde karşılaştığı güçlükleri de, duygusal ve sürükleyici bir dille anlatıyor.


Baskı Tarihi: 2000
Yayınevi: Remzi Kitabevi
303 sayfa
ISBN: 975-14-0475-4

Okur Yorumları

Değerlendirme eklemek için olmanız gerekiyor.

  Bu kitabın dahil oldugu listopediler

  İçerik...

  Okurlar bu kitapları da beğendiler

  Irvin D. Yalom 1931'de Amerika'da doğdu. 1956'da Boston Üniversitesi'nden Tıp Fakültesi'nden mezun olan Yalom, psikiyatri ihtisası yaptı. Anne ve babası Rusya'dan Amerika'ya göçen Yahudilerden. Uzun süre üniversitede öğretmenlik yaptıktan sonra yazmaya başlayan Yalom'a, psikoterapi temalı kurgusal kitapları geniş bir okur kitlesi kazandırdı.

  Irvin D. Yalom'un bazı kitapları

  Bu kitabı paylaş

  En yukarı git