Avrupa Tarihi
J. M. Roberts
"Tek cilde sığdırılan en iyi Avrupa tarihi kitabı." The Times
J.M. Roberts Avrupa'nın değişen tarihini ve insanlarını buz devri ve klasik uygarlıklardan başlayıp Hıristiyanlığın yükselişine ve modern çağda Avrupa entegrasyonuna kadar izliyor. Avrupa Tarihi kitabı farklı dönemlere yayılan Avrupalı kimliğinin gelişimini de farklı biçimlerde geniş kapsamlı bir şekilde anlatıyor.

"Geçmişin tüm alanlarını kavrama ve iletme yeteneğiyle Roberts, neslinin önde gelen tarih dehaları arasında sayılmalıdır."
-Guardian-

"Muazzam bir sentez çalışması... Olağanüstü olgusal tutarlılık ve sağlam değerlendirmeler."
-Daily Telegraph-

"Büyükbaş hayvanların Minos Medeniyeti'ndeki öneminden 'liberal uygarlığın temelleri'nin sorgulanmasında Freud'un etkisine kadar uzanan geniş bir inceleme... Özetleme ve ifade yeteneği ise olağanüstü."
-Economist, Raymond Carr-

"Roberts bir dizi geniş kaynağı ve metodu bir sanatçının ilhamlı kalemiyle birleştirmiş."
-Independent Sunday-

Baskı Tarihi: Ekim 2010
Yayınevi: İnkılap Kitabevi
775 sayfa
ISBN: 9789751030467
Özgün Adı: The Penguin History of Europe

Okur Yorumları

Değerlendirme eklemek için olmanız gerekiyor.

  Bu kitabın dahil oldugu listopediler

  İçerik...
  Bath kentinde doğan J. M. Roberts, Oxford'daki Keble College'de öğrenim gördü. Aldığı bir dizi burs sayesinde ABD'nin Princeton ve Columbia gibi saygın üniversitelerinde akademik çalışmalarda bulundu. 1953'ten 1979'a kadar Oxford'da, 1979'dan 1985'e kadar Southampton'da öğretim görevlisi olarak çalıştı. Özellikle popüler tarih alanında birçok başarılı çalışmaya imza atan J. M. Roberts'in başlıca eserleri arasında Europe 1880-1945, The Mythology of Secret Societies ve The Paris Commune From the Right sayılabilir.

  J. M. Roberts'in bazı kitapları

  Bu kitabı paylaş

  En yukarı git