Bizans Altınları
David Gibbons
İstanbul'da bir keşif dalışı yapam Jack Howard, Haçlı Seferleri sırasında kaybolan yahudilerin inanç sembolü, som altın menora -kutsal şamdan- dahil ünlü hazinelerin bazılarını ortaya çıkaracağını ummaktadır. Ancak Howard bu dalışlar sırasında bambaşka bir şey keşfeder. Bu arada İngiltere'de bir kilisenin tozlu kütüphanesinde birisi uzun süredir unutulmuş bir dünya haritası bulur. Bu iki keşif, bilinen tarihin akışını değiştirebilecek kadar önemlidir.

"Tarih, gerçek ve kurgunun iç içe geçtiği heyecan verici bir eser. ATLANTİS'in yazarından yine elinizden bırakamayacağınız bir roman."

"Eğer Indiana Jones ile Dan Brown'u birleştirirseniz elinize ne geçer?
Yanıt: David Gibbins."
-Mirror-

Baskı Tarihi: Mayıs 2007
Yayınevi: Altın Kitaplar
350 sayfa
ISBN: 9789752108554

Okur Yorumları

Değerlendirme eklemek için olmanız gerekiyor.

  Bu kitabın dahil oldugu listopediler

  İçerik...
  David Gibbons, profesyonel yaşamı boyunca sualtı arkeolojisi üzerine çalıştı. Cambridge Üniversitesi'nde doktora yaptıktan sonra, İngiltere ve yurt dışında arkeoloji dersleri vermesinin yanı sıra, antik gemi batıkları ve batık kentler konusunda tüm dünyanın kabul ettiği bir otorite haline geldi. Akdeniz'de ve dünyanın çeşitli bölgelerinde, pek çok sualtı kazısı yönetti. Yaşamı, saha çalışmaları, İngiltere ve Kanada arasında mekik dokuyarak geçiyor. "Atlantis" Gibbons'ın ilk romanıdır.

  David Gibbons'un bazı kitapları

  Bu kitabı paylaş

  En yukarı git