Bizans Altınları
David Gibbons
İstanbul'da bir keşif dalışı yapam Jack Howard, Haçlı Seferleri sırasında kaybolan yahudilerin inanç sembolü, som altın menora -kutsal şamdan- dahil ünlü hazinelerin bazılarını ortaya çıkaracağını ummaktadır. Ancak Howard bu dalışlar sırasında bambaşka bir şey keşfeder. Bu arada İngiltere'de bir kilisenin tozlu kütüphanesinde birisi uzun süredir unutulmuş bir dünya haritası bulur. Bu iki keşif, bilinen tarihin akışını değiştirebilecek kadar önemlidir.

"Tarih, gerçek ve kurgunun iç içe geçtiği heyecan verici bir eser. ATLANTİS'in yazarından yine elinizden bırakamayacağınız bir roman."

"Eğer Indiana Jones ile Dan Brown'u birleştirirseniz elinize ne geçer?
Yanıt: David Gibbins."
-Mirror-

Baski Tarihi: Mayıs 2007
Yayinevi: Altın Kitaplar
350 sayfa
ISBN: 9789752108554

Benim Yorumum

Icerik...

Arkadaslarimin Yorumlari

Icerik...

Okuyucu Soru ve Yanit

Icerik...

Bu kitabin dahil oldugu listeler

Icerik...

Topluluk Yorumlari

Icerik...

Kitap Tartismalari

Icerik...

Okurlar bu kitaplari da begendi

Icerik...

Konular

Icerik...
David Gibbons, profesyonel yaşamı boyunca sualtı arkeolojisi üzerine çalıştı. Cambridge Üniversitesi'nde doktora yaptıktan sonra, İngiltere ve yurt dışında arkeoloji dersleri vermesinin yanı sıra, antik gemi batıkları ve batık kentler konusunda tüm dünyanın kabul ettiği bir otorite haline geldi. Akdeniz'de ve dünyanın çeşitli bölgelerinde, pek çok sualtı kazısı yönetti. Yaşamı, saha çalışmaları, İngiltere ve Kanada arasında mekik dokuyarak geçiyor. "Atlantis" Gibbons'ın ilk romanıdır.

... diger kitaplari

Icerik...

Bu kitabi paylas

Icerik...
En yukarı git