Çocuk Eğitimi El Kitabı
Haluk Yavuzer
Çocuk Eğitimi El Kitabı, Haluk Yavuzer'in 'Çocuk ve gençlik psikolojisi' konusundaki otuz yıllık mesleki birikiminin kısa bir özetidir. Kitabın temel amacı, çocuklarıyla sağlıklı bir iletişim kurabilmeleri için, anne-babaların günlük hayatta karşılaştıkları eğitim ve iletişim sorunlarının çözümüne yönelik pratik önerilere yer verilmiş, yapılan pedagojik hatalar, olması gereken doğrularla birlikte ele alınmış, okumayı kolaylaştırmak için, her konu resimlerle desteklenmiştir.
Çocuk Eğitimi El Kitabı, 'kendini değiştirmek' konusunda 'istekli' ve 'kararlı' olan tüm anne babalar ve öğretmenler için, vazgeçilmez bir rehber olacaktır.
Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurul Başkanlığı tarafından ilk ve orta dereceli okul öğretmenlerine tavsiye edilmiştir.


Baskı Tarihi: 2000
Yayınevi: Remzi Kitabevi
176 sayfa
ISBN: 975-14-0514-9

Okur Yorumları

Değerlendirme eklemek için olmanız gerekiyor.

  Bu kitabın dahil oldugu listopediler

  İçerik...

  Okurlar bu kitapları da beğendiler

  Prof. Dr. Haluk Yavuzer İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi öğretim üyesi.

  1961-1965 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi , Pedagoji Bölümünde okumuş, mezun olmuş aynı bölümde doktorasını 1971 yılında vermiştir. Doktora eğitiminden sonra Londra Üniversitesinde Çocuk Psikolojisi ve Eğitimi ile Çocuk Suçluluğu konusunda incelemeler yapmıştır. Dr. Yavuzer, 1989 yılından itibaren faaliyete geçen ve ana-baba eğitimini amaçlayan Ana-baba Okullarının kurucusudur. Dr. Yavuzer fakültesini temsilen 2 dönem İstanbul Üniversitesi Senatosu üyeliği, 6 yıl da Fakülte Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Ayrıca Avrupa Birliği sponsorluğunda 0-6 yaş Evde Çocuk Bakım ve Eğitim Elemanı Yetiştirme Projesinin eğitim koordinatörlüğü, Tübitak Eğitim ve İletişim Projeleri Değerlendirme Komisyonu üyeliği gibi görevleride üstlenmiştir.

  Haluk Yavuzer'in bazı kitapları

  Bu kitabı paylaş

  En yukarı git