Eyvah Kitap
Mine Soysal
Bu öyküleri anlatanlar: Klasik'lerden nefret ettiğini sananlar. Sürekli "Odana Git, kitabını oku!" denenler. Bilgisayarla kitaplar arasında seçime zorlananlar. Kitap okuduğu duyulursa "karizmasının çizileceğinden" korkanlar. Yalnızca hiç kitap okumazken, tatilde bile kitap okuması beklenenler. Sadece "Harry Potter" kitaplarını okumak isteyenler. Öğretmenin ödev verdiği kitabı "iğrenç" bulanlar ve diğerleri.

Yazar, yayıncı Mine Soysal, "kitap"a ve "okuma" kavramına şaşırtıcı açılardan yaklaşıyor. Yazarın okuma eğilimleri ve kitaplar üzerine sohbet ettiği kırk binden fazla ilköğretim ve lise öğrencisinin dilinden süzülen gerçek öykülerden derlediği kitap, anne babalar ve eğitimciler için hem de gülümseten hem düşündüren ilginç bir kaynak.



Baskı Tarihi: Ekim 2007
Yayınevi: Günışığı Kitaplığı
127 sayfa
ISBN: 9756227648

Okur Yorumları

Değerlendirme eklemek için olmanız gerekiyor.

  Bu kitabın dahil oldugu listopediler

  İçerik...

  Okurlar bu kitapları da beğendiler

  MİNE SOYSAL
  1959'da İstanbul'da doğan Mine Soysal, 1981'de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eski Önasya Dilleri ve Kültürleri Bölümü'nü bitirdi. 1994 yılına dek İstanbul Arkeoloji Müzeleri'nde arkeolog-araştırmacı olarak çalıştı. 1996 yılında Günışığı Kitaplığı'nı kurdu. Çocuk edebiyatımızda önemli yer edinen birçok kitabın editörlüğünü üstlendi. Çocuklar için Ala Çocuk Yollarda adlı öykü kitabını, her yaştan okur için İstanbul Masalı adlı anlatıyı kaleme aldı. Bugüne dek 40 binden fazla öğrenciyle interaktif sunuşlar ve sohbet programları gerçekleştiren yazar, Eyvah Kitap'ta, kitap okuma eğilimlerini ve sorunlarını öyküleştirdi. Eylül'de Aşklar adlı bir de gençlik romanı yazan Soysal, Günışığı Kitaplığı'nın yayın yönetmenliğini sürdürüyor.

  Mine Soysal'ın bazı kitapları

  Bu kitabı paylaş

  En yukarı git