Güneşe Tırmanan Çocuk
9 - 12 Yaş

Nur İçözü
Düşler, kişinin en dokunulmaz, en tükenmez zenginliğidir. Çocukluk düşlerimiz ise bu hazinenin en ışıltılı bölümünü oluşturur. Bir çocuk için güneşle dost olmak bile çok kolaydır düşlerde. Düşlerini sevdikleriyle paylaşmak ise bir başka zenginlik katar kişiye. Cengiz, böyle bir çocuk işte. Tüm güzelliklerin yaşamında özel bir yeri var.

Güneş ise en iyi dostu, arkadaşı. Gün oluyor onu kimselerle paylaşmıyor, dünyayı karanlık bürüyor. Gün oluyor kucak kucak gün ışığını sevdiklerine sunuyor. Yaşamın gizlerini keşfederken bir bir, parlak gün ışığı ona hep yol gösteriyor.

Dileğim.; tüm insanların ışıl ışıl bir yolda, sevgiye, barışa, mutluluğa yürümesi.
- Nur İçözü

Baskı Tarihi: 2003
Yayınevi: Altın Kitaplar
88 sayfa
ISBN: 9789752102408

Okur Yorumları

Değerlendirme eklemek için olmanız gerekiyor.

  Bu kitabın dahil oldugu listopediler

  İçerik...

  Okurlar bu kitapları da beğendiler

  1948 yılında; İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra; Hayat Yayınları'nda çalışmaya başladı. Doğan Kardeş dergisini yönetmeye başladı. Tay Yayınları'nda Walt Disney yayın grubuna ait dergilerde görev aldı. Yazı işleri müdürü olarak Tercüman gazetesine geçti. katıldı. Tercüman Çocuk dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. Bulvar gazetesinde Kadın ve Sağlık konusunda, sayfalar düzenledi. Emekli oldu. Milliyet gazetesi dergi grubuna katılarak burada çalıştı. Milliyet Kardeş dergisinin yayın danışmanlığını görevini yapan yazar, Milliyet ve Radikal gazetelerinde sanat yazıları yazdı. Fenomen ve Burç 2000 dergilerinin yazı işleri müdürlüğü görevinde bulundu.

  Nur İçözü'nün bazı kitapları

  Bu kitabı paylaş

  En yukarı git