Han Yaptırma Yarışı Kiap Bahçesi
Abbas Cılga
Bir zamanlar, insanların gittikleri yabancı kentlerde konakladıkları yerlere han denirdi. Şimdiki oteller gibiydi hanlar. Padişahın biri, üç oğlunu sınamak için, onlar arasında bir "Han Yaptırma Yarışı" açmış. Kim kazanmış dersiniz?

İçinde bu masalın da yer aldığı öyküyü kitabın ilk bölümünde bulacaksınız. Onu, sizin yaşınızda bir çocuk olan Hüseyin Ali'nin dedesi anlatıyor.

Peki, sizce bülbüller kafese konmalı mı? Kafeste o güzel şarkılarını söylerler mi acaba? Bülbüller Özgür Olsun kitabınızın ikinci öyküsü ve bülbül yakalamak isteyen birinin yaşadıklarını anlatıyor.

İlkbahar gelince canlanır doğa; yaşama sevinci dolar canlıların içine yeniden. Yalnız insanlar mı mutu olur ilkbahar gelince. Ya kuşlar, böcekler, otlar, çiçekler...

İlkbahar Sevinci adlı öyküyü de, minik bir serçe kuşu anlatıyor. Bu öyküleri okurken, duyacağınız okuma keyfinin yanı sıra yaşama sevinci dolacak içinize.


Yayınevi: Morpa Kültür Yayınları
72 sayfa
ISBN: 9799752842952

Okur Yorumları

Değerlendirme eklemek için olmanız gerekiyor.

  Bu kitabın dahil oldugu listopediler

  İçerik...
  1935 yılında, Sivas / Kangal Soğukpınar Köyü’nde doğdu. İstanbul Eğitim Enstitüsü Pedagoji bölümünü bitirdi. 1950 yılında, Pamukpınar Köy Enstitüsü’ne giren Cılga, burayı bitirdikten sonra köy öğretmenliği ve ilköğretim müfettişliği yaptı. 1973 yılında Arkın Çocuk Edebiyatı Ödülü, Türk Ticaret Bankası Çocuk Oyunları Ödülü, 1979 Dünya Çocuk Yılı'nda Kültür Bakanlığı Öykü Ödülü, Milliyet Çocuk Oyunları Ödülü, Sıtkı Dost Çocuk Edebiyatı Öykü ödüllerini aldı.

  Abbas Cılga'nın bazı kitapları

  Bu kitabı paylaş

  En yukarı git