Hayvanlarla Konuşan Çocuk
Gülsüm Cengiz
Ormanlar kralı aslanın küçücük bir sopadan bile korktuğunu biliyor muydun? Filler arasında düzenlenen yarışmayı kim kazandı? Yabankazı, Bilgin'i denize düşürünce ne oldu?

Bilgin kim mi? Bilgin, Hayvanlarla Konuşan Çocuk; meraklı, korkusuz. Bir araştırma için dünyayı dolaşıyor, bilmediği pek çok şeyi öğreniyor. Bu yolculukta, ona arkadaşlık etmeye ne dersin?


Baskı Tarihi: 1999
Yayınevi: Say Yayınları
63 sayfa
ISBN: 975-468-264-X

Okur Yorumları

Değerlendirme eklemek için olmanız gerekiyor.

  Bu kitabın dahil oldugu listopediler

  İçerik...

  Okurlar bu kitapları da beğendiler

  Gülsüm Cengiz Isparta-Sütçüler'de doğdu. İstanbul İlköğretmen Okulu'nu bitirdikten sonra Balıkesir ve İstanbul'da öğretmenlik yaptı. 1980'de mesleğinden ayrılarak yayıncılık alanında çalışmaya başladı. Grolier-Bilgilik, Güneş Gazetesi Çocuk Dergisi, Görsel Yayınlar'da editör ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 1988'de arkadaşlarıyla birlikte Demet Yayıncılık'ı kurdu. Evrensel Gazetesi Çocuk Sayfası sorumlusu olarak çalıştı. Edebiyatın çeşitli dallarında ürün veren Gülsüm Cengiz'in (Akyüz) şiir kitaplarının yanı sıra, çocuk edebiyatı ve oyun dallarında da yapıtları bulunuyor. İlk kitabı Eylül Deyişleri (şiir) 1987 tarihini taşıyor. Sevdamız Çiçeklenir Zulada, Mayıs'ta Üzgün Gönlüm, Akdenizin Rengi Mavi ozanın öteki şiir kitapları.
  Şiir, çocuk edebiyatı ve oyun dalında ödülleri bulunmaktadır.

  Gülsüm Cengiz'in bazı kitapları

  Bu kitabı paylaş

  En yukarı git