İki İnatçı Keçi
Ezop Masalları 5

Tarık Dursun K.
Ezop Masalları kitabında, hayvan dostlarımızla ilgili masallar okuyacaksınız. Her birinde ayrı ayrı dersler verilen bu masallarda, siz de farkedeceksiniz ki anlatılan, gerçekte insanlar. Onların iyi ve kötü yanları. Size bu güzel masalları Tarık Dursun K.'nın özgün dili, Oğuz Demir'in usta çizgileri ve Altın Kitaplar Yayınevi'nin bulmanız dileğiyle... (Arka Kapak)


Baskı Tarihi: 1999
Yayınevi: Altın Kitaplar
16 sayfa
ISBN: 975-405-719-2

Okur Yorumları

Değerlendirme eklemek için olmanız gerekiyor.

  Bu kitabın dahil oldugu listopediler

  İçerik...
  1931 yılında, İzmir'de doğdu. 1950 yılında ortaokulu bitirdi. Gazetelerde çalıştı. Senaryo yazarlığı ve rejisörlük yapmıştı. 1969'da Kurul Kitapevi'ni açtı. Milliyet gazetesinde kitap tanıtma yazıları yazdı. Milliyet Yayınları'nı yönetti. 1973'de 'Günümüzde Kitaplar' adlı bir dergi çıkardı. 1975'de Koza Yayınları'nın kurucuları arasında yer aldı. Roman ve hikaye alanında eser vermiş, bir Türk yazardır. Aynı zamanda yayınevi yönetimlerinde bulunan yazar, yazmaya şiirle başladı. 1951'de Cengiz Tuncer'le, Devrialem isimli ortak bir şiir kitabı yayınladı. Ardından hikayeye geçti ve konularını önce gençlik serüvenlerinden, zamanla fabrika, yapı ve deniz işçilerinin, esnaf ve küçük memur sınıfının, hayat kesitlerini; şiirli bir dille işleyen eserler yazdı.
  Güzel Avrat Otu hikaye kitabı ile 1961 Türk Dil Kurumu Armağanı'nı, Yabanın Adamları ile 1967 ve Ona Sevdiğimi Söyle ile de 1985 Sait Faik Hikaye Armağanı'nı, Kurşun Ata Ata Biter romanı ile 1984 Orhan Kemal Roman Armağanı'nı, Ömrüm Ömrüm hikaye kitabı ile 1987 İş Bankası Büyük Edebiyat Ödülü'nü, Ağaçlar Gibi Ayakta ile de 1991 Yunus Nadi Yayımlanmış Roman Armağanı'nı aldı. Halen Eskifoça'da yaşamakta.

  Tarık Dursun K.'un bazı kitapları

  Bu kitabı paylaş

  En yukarı git