Işın Çağı Çocukları
Gülten Dayıoğlu
İleri Görüşler Ülkesi'nin doğumevlerinde, birdenbire gizemli olaylar görülmeye başlamıştı. Erkek bebeklerden 'bazıları' doğumdan kısa bir süre sonra, ortadan yok oluyorlardı. Ana babalar, korku içindeydiler.
Konu, kısa sürede basına yansıdı. Giderek büyüdü. Ülkenin, önemli sorunu durumuna geldi. Yöneticiler, olaya el koydular. Doğumevlerinde olağanüstü güvenlik önemleri alındı. Halk, bebek hırsızlarının kesinlikle yakayı ele vereceklerini umuyordu. Ama, olmadı. Bunca çabaya karşın tek bir bebek hırsızı bile ele geçirilemedi. Fakat, doğumevlerindeki bebek hırsızlığı, bıçak gibi kesildi.
Halkın sevinci yazık ki, uzun sürmedi. Bir süre sonra bebek hırsızları, yeniden işe başladılar. Bu kez yöntem değiştirmişlerdi. Yeni doğan erkek bebeklerin 'bazıları' doğumevlerinden değil de kendi evlerinden ya da sokakta, parkta, bebek arabalarından çalınıyordu...
(Kitabın Girişinden)


Baskı Tarihi: 2000
Yayınevi: Altın Kitaplar
128 sayfa
ISBN: 975-405-322-7

Kitap Tartışmaları

You must be to comment.

  Okuyucu Soru ve Yanıt Bölümü

  İçerik...

  Bu kitabın dahil oldugu listopediler

  İçerik...

  Topluluk Yorumları

  İçerik...

  Okurlar bu kitapları da beğendiler

  Konular

  İçerik...
  1935 yılında, Kütahya'ya bağlı Emet ilçesinde doğdu. İstanbul Atatürk Kız Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Öğretmen Okulu sınavlarına girdi. Büyük başarı göstererek, ilkokullara öğretmen olarak atandı. Öğretmenlik edebiyat'a duyduğu ilgiyi dahada arttırdı. Çeşitli gazete ve dergilere eğitsel makaleler yazdı. Cumhuriyet gazetesi'nin açtığı bir yarışmada ikincilik ödülü kazanan Dayıoğlu, bu ödülden etkilenerek çocuk edebiyatına yöneldi. Çeşitli öyküler, hikayeler ve TV oyunları yazdı. Yazdığı kitaplardan birçok ödüller kazandı. Bunlar sırasıyla şöyledir ; Aile Sağlığı ve Planlama Vakfı Ödülü (1987), Kültür Bakanlığı Çocuk Edebiyatı Ödülü (1987), İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Roman Ödülü (1989), Altın Kitap Ödülü (1990).

  Gülten Dayıoğlu'nun bazı kitapları

  Bu kitabı paylaş

  En yukarı git