İskelet Sahili
Clive Cussler, Jack Du Brul
Denizin altında paha biçilmez bir hazine...
Yeryüzünü amansızca tehdit eden bir tehlike...
Juan Cabrillo ikisiyle başa çıkabilecek mi?...

Kongo Nehri'nde ölümden kıl payı kurtulan Juan Cabrillo ve Oregon gemisinin mürettebatı, Afrika kıyısında ateş altında kalan savunmasız bir tekneden imdat çağrısı alır. Hemen harekete geçen Cabrillo, uzun yıllar önce, değerli elmaslarla batan gemiyi arayan güzel Sloane Macintyre'ı saldırganların elinden kurtarır. Sloane, yaşlı yarım akıllı bir balıkçıdan duyduğu öyküyü anlatınca Cabrillo çok şaşırır. Yaşlı balıkçı dev metal yılanların saldırısına uğradığını iddia etmektedir.

Metal yılanların esrarını çözmek için başlayan macera Cabrillo'yu çok daha ölümcül tehlikesi olan bir yola sokar...
Doğanın dengesini bozarak ideallerine karşı çıkan herkesi ezip geçmeye kararlı bir grupla karşı karşıya kalırlar...Baskı Tarihi: Eylül 2007
Yayınevi: Altın Kitaplar
448 sayfa
ISBN: 9789752108936
Özgün Adı: Skeleton Coast

Okur Yorumları

Değerlendirme eklemek için olmanız gerekiyor.

  Bu kitabın dahil oldugu listopediler

  İçerik...
  On sekiz yıldır New York Times gazetesinin en çok satan kitaplar listesinden hiç inmeyen yazar kimdir?
  Hangi yazarın kitapları tüm dünyada yüz yirmi milyondan fazla satmıştır?


  İlk savaş kurbanı denizaltı CSS Hunler'in enkazı dahil sayısız batık gemileri ve kayıp uçakları kim bulmuştur?
  The Sea Hunters isimli ilk belgesel eseriyle New York Devlet Üniversitesi'nin Edebiyat Doktoru unvanını kim kazanmıştır?
  Ismarlama el yapımı otomobillerin en güzel örneklerinden seksen beş tanesini Denver dışındaki garajında kim toplamıştır?
  Bu soruların yanıtı Clive Cussler'dır. Tüm dünyada Amerikan macera roman yazarlarının büyük ustası olarak ün yapan Clive Cussler son iki romanının Kuzey Amerika yayın haklarını rekor sayılacak bir rakama Simon Schuster yayınevine vermiştir. California'nın Alhambra Kasabası'nda büyüyen yazar iki yıl Pasadena City Koleji'ne devam ettikten sonra, Kore Savaşı'nda hava kuvvetlerine girmiş, Askeri Hava Nakliyat Servisi'nde uçuş teknisyeni ve uçak mühendisi olarak görev yapmıştır. Ordudan terhis olduktan sonra, ülkenin en ünlü reklam ajanslarından birinde metin yazarı olarak hayata atılmış, birkaç yıl sonra da sanat yönetmenliğine yükselmiştir. Hollywood'da radyo ve televizyon reklam yazarlığı ve yapımcılığı yapmış Cannes Film Festivali de dahil olmak üzere uluslararası çeşitli ödüller kazanmıştır. Cussler 1965 yılında roman yazmaya başlamış ve Dirk Pitt'in maceralarını konu alan ilk romanı 1973 yılında yayınlanmıştır. 1996 yılında yayınlanan ilk belgesel eseri The Sea Hunters Deniz Koleji Guvernörler Kurulu ve New York Devlet Üniversitesi tarafından doktora tezi olarak kabul edilmiştir. Yine aynı eserle Mayıs 1997'de Edebiyat Doktoru unvanıyla ödüllendirilmiştir. 1874 yılında kurulan kolej o tarihten bu yana bu ödülü ilk kez vermiştir. Cussler'ın en çok satan 16. eseri Atlantis Bulundu aralık 1999'da G. P. Putnum Sons tarafından yayınlanmış ve aylarca en çok satan kitaplar listesinde kalmıştır. 17. eseri Mavi Altın ve 20. eseri Valhalla Rising Ağustos 2001 yılında kitap piyasaya çıkmadan haftalarca önce Amazon'un en çok satan kitaplar listesinde 1 numaraya çıkmıştır.
  Cussler'ın kitapları yüzden fazla ülkede kırk dile çevrilmiştir ve yüz yirmi milyondan fazla oku-yucusu vardır. İlk günden beri eğitimciler en ateşli okuyucuları olmuştur. Ekim 1998'de Şok Dalgası ve İnka Altını adlı romanları genç okuyuculara göre düzenlenmiştir. Cussler'ın sayısız
  hayranı araba koleksiyonunu içeren kitabının yayınlanmasını dörtgözle beklemektedir. Klasik araba koleksiyoncusu olan Cussler'ın ısmarlama yapımın en iyi örnekleri olan seksen beş adetten fazla antika arabası vardır. Bunların elli tanesi her yerde bulunabilen spor arabalardır. Cussler batık gemileri bulup çıkarmakla ün salmıştır. Ulusal Sualtı ve Denizcilik Kurumu'nun (NUMA) kurucusudur. Bu Amerikan denizcilik ve deniz kuvvetleri tarihi araştırması yapan kâr gütmeyen bir kuruluştur. Cussler, denizcilik uzmanı ekibi ve NUMA gönüllüleri tarihi değeri olan altmışdan fazla sualtında bulunan batık enkazın yerlerini keşfetmiştir. Buldukları batıkları kanıtlayıp belgeledikten sonra bunların çıkarılma haklarını hiçbir kâr amacı gütmeden üniversitelere ya da yetkili devlet kuruluşlarına devretmektedirler. NUMA, denizcilik tarihi ve bağış yapma hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler için Eylül 1998'de bir web sitesi kurmuştur.
  14 Şubat 1865 yılındaki savaşta ilk batan konfederasyon denizaltısı Hunley dahil Cussler birçok batık gemi bulmuştur. Cussler ve NUMA ekibi Hunley'in enkazını on beş yıllık bir aramadan sonra Mayıs 1995'de bulmuştur. 44 yıldır Barbara Knight'la evli olan Cussler'ın üç çocuğu ve iki torunu vardır. Karısıyla birlikte zamanının çoğunu Colorado dağları ve Arizona çöllerinde geçirmektedir

  Clive Cussler'in bazı kitapları

  Bu kitabı paylaş

  En yukarı git