Kaplan Yılı
Jack Higgins
Jack Higgins
Kaplan Yılı
Paul Chavvasse, İngiliz gizli servisinde çalışan bir ajandır ve Dalai Lama'nın kaçırılmasına varana dek pek çok görevde başarı sağlamıştır. Ama şimdiki görevi hepsinden daha güç ve amansızdır.
Uzay çalışmalarında nasıl bir devrim gerçekleştirdiğini bilmeden Tibet'te misyoner hayatı yaşayan Prof. Craig, Çin hükûmeti tarafından gözaltında tutulmaktadır. Zaman ellili yıllardır ve Tibet'i istila eden Çin, profesörün buluşundan yararlanmak istemektedir.
Ajan Chavvasse, profesörün Tibet'ten kaçırılması gibi zor bir görevi üstlenirken başına geleceklerden habersiz gizlice Tibet'e girer.
Ne var ki bu son görev onu çok uzak diyarlara ve sonu belli olmayan bir maceraya sürükleyecektir.
Artık arkasında ne İngiliz hükûmeti, ne de bir ordu vardır. Tek başına üstlendiği bu zor görevi idealleri uğruna tamamlamak için savaşacaktır.


Baskı Tarihi: 1997
Yayınevi: Altın Kitaplar
191 sayfa
ISBN: 975-405-754-0
Özgün Adı: Year of The Tiger

Okur Yorumları

Değerlendirme eklemek için olmanız gerekiyor.

  Bu kitabın dahil oldugu listopediler

  İçerik...

  Okurlar bu kitapları da beğendiler

  12 yaşına kadar Belfast'da silahlı çatışmalarla bombaların tehdidi altında yaşadı. On beş yaşında okulu bıraktı. Soğuk savaş sırasında, üç yıl Doğu Avrupa'da, İngiliz Kraliyet Süvari Muhafız Birliği'nde çalıştı. Daha sonra, 27 yaşında üniversiteye girene kadar, bir sirkte ayak işlerini üstlendi, bir fabrikada işçi olarak çalıştı, kamyon şoförlüğü ve rençperlik yaptı.
  Londra Üniversitesi'nden sosyoloji, sosyal psikoloji ve ekonomi dallarında yüksek lisans dereceleri ve Leeds Metropolitan Üniversitesi'nden medya dalında doktora derecesi aldı. İngiliz Kraliyet Sanat Derneği'nin üyesi olan Higgins, yıllardır okuyucularına en sürükleyici II. Dünya Savaşı öykülerini büyük bir ustalıkla anlattı.

  Jack Higgins'in bazı kitapları

  Bu kitabı paylaş

  En yukarı git