Küçük Lord
Frances Hodgson Burnett
Cedric'e hiç açıklanmamış olan bazı şeyler vardı. Babası hakkında tüm bildiği, annesinin anlattığı kadarıyla, onun bir İngiliz olduğuydu. Babasını çok küçük yaşta kaybettiğinden, onunla ilgili pek fazla bir şey hatırlamıyordu. Kocaman bir adam olduğu kalmıştı aklında; mavi gözleri, upuzun bıyıkları vardı. Bir de odanın içinde onun omuzlarında taşınmanın müthiş bir şey olduğunu hatırlıyordu.
Babasının ölümünden sonra, annesiyle bu konuda konuşmamanın daha iyi olacağına karar vermişti. Babası hastalandığında, Cedric evden uzaklaştırılmıştı ve o geri döndüğünde her şey sona ermişti bile. Kendisi de çok hasta olan annesi, camın kenarındaki sandalyesinde oturmak dışında bir şey yapamaz olmuştu. Kadıncağız zayıf ve solgundu. Şirin yüzündeki gamzeler silinmeye yüz tutmuş, gözleri irileşmiş, kederle dolmuştu. Baştan aşağı siyahlar giymişti. 'Aşkım', dedi Cedric. (Babası annesine hep böyle seslenirdi, o da babasını taklit ediyordu.) 'Aşkım, babam iyileşti mi?'
Cedric annesinin titrediğini hissetti. Kıvırcık saçlı başını ona çevirerek baktı. Kadının yüzünde öyle bir ifade vardı ki, Cedric onun ağlayacağını sandı.
(Kitabın Girişinden)


Baskı Tarihi: 2000
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
1 sayfa
ISBN: 975-331-204-0

Okur Yorumları

Değerlendirme eklemek için olmanız gerekiyor.

  Bu kitabın dahil oldugu listopediler

  İçerik...
  1849 yılında, Manchester'da doğdu. İngiliz kökenli olan yazar; Amerikalı bir yazar olarak tanındı. Çocuk romanları ile üne kavuştu. 1924'te New York'ta öldü.

  Frances Hodgson Burnett'in bazı kitapları

  Bu kitabı paylaş

  En yukarı git