Okumayı Hızlı Öğreniyorum (Ciltli)
Melih Arat
Daha önce hiç okuma-yazma bilmeyen dört-beş yaşında bir çocuğun reklamlarda gördüğü bir markayı, bir dergi sayfasında hızlıca okuyabildiğine rastlamışsınızdır. Bu çocuk okumayı bilmediği halde nasıl bir markanın logosunu okuyabilmektedir? Çocuk reklamdaki markanın sembolünü defalarca görmüş ve reklam filmiyle birlikte markanın ismini duymuştur. Böylece gördüğü sembolün ne anlama geldiğini öğrenmiştir.

Aslında kelimelerin yazılı halleri de bir markanın sembolü gibidir. Kelimeleri hece hece okumadan sadece bütün olarak görerek hızlıca okuyabiliriz. Bu kitabın amacı, çocuğunuzun ileride hızlı okuyabilecek şekilde okumaya adım atmasıdır.

Baski Tarihi: Mayıs 2008
Yayinevi: Nesil Yayınları
396 sayfa
ISBN: 9789752694569

Benim Yorumum

Icerik...

Arkadaslarimin Yorumlari

Icerik...

Okuyucu Soru ve Yanit

Icerik...

Bu kitabin dahil oldugu listeler

Icerik...

Topluluk Yorumlari

Icerik...

Kitap Tartismalari

Icerik...

Okurlar bu kitaplari da begendi

Icerik...

Konular

Icerik...
Melih Arat; 21.Yüzyıl İçin Yönetim, Yönetimin Yazılı Olmayan Kuralları, Yönetimin Geleceği, Değişimin Liderleri, Kalitenin Seyir Defteri, 7. Vites, Sıra Dışı Yaşam Becerileri, El Yazısındaki Sır ve Okumayı Hızlı Öğreniyorum isimli kitapların yazarı; KalDer tarafından yayımlanan Öğrenen Organizasyonlar isimli kitabın eş yazarıdır. Kitaplarının yanı sıra radyo programları da hazırlayan Arat, Türkiye;de radyolarda yönetim konulu programlar (Değişim ve Yönetim; Bilgi Çağında Yönetim Programları) yapan ilk kişidir.

Arat, ayrıca ABD Hükümeti;nin Küreselleşme ve İş Dünyası programı için Türkiye;den davet edilen tek kişidir. Söz konusu program çerçevesinde önemli şirketlerde incelemelerde bulunmuş; Amerika;nın önemli üniversitelerinde kısa süreli eğitimler almıştır. Kalite Derneği;ne de 6 yıl Danışmanlık yapan Arat, Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi;nde yüksek lisans sertifika öğrencilerine Öğrenen Organizasyonlar ve Teknoloji Yönetimi dersleri vermektedir. Arat;ın yayımlanmış makalelerinin sayısı birkaç binin üzerindedir. Melih Arat düzenli olarak Sabah, Milliyet, Finansal Forum, Dünya (Avrupa Baskısı) ve Zaman gazetelerinin insan kaynakları sayfalarına makale ve köşe yazıları yazmıştır/maktadır. Ayrıca KalDer;in Önce Kalite, Akbank;ın Akgüvercin, Human Resources dergilerine düzenli olarak makale yazmaktadır. Melih Arat, değişik yönetim danışmanlığı şirketleriyle işbirliği halinde danışmanlık ve seminer hizmetleri de vermektedir. MBA, Girişimcilik Okulu, Sıra Dışı Yaşam Becerileri programlarının mimarı ve sunucusudur. Uzmanlık alanı kişisel gelişim, iş stratejileri, kurumsal öğrenme ve yaratıcılıktır.

İstanbul Üniversitesi;nde Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü;nü bitiren Melih Arat, Dokuz Eylül Üniversitesi;nde MBA yapmış ve aynı üniversitede Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Doktora programına devam etmiştir. Ayrıca New York Üniversitesi;nin Girişimcilik ve Yönetim Sertifika Programı;nı birincilikle tamamlamıştır.

... diger kitaplari

Icerik...

Bu kitabi paylas

Icerik...
En yukarı git