Yürekte Büyümek
Ahmet Günbay Yıldız
"Annenin karnında değil de yüreğinde büyümek" Nalân çok farklı dünyaların içindeydi... Sözle yüz ifadesinin arasındaki çelişkilerdeydi beyni.. Bakışların dili, beden dili ve sözcükleri oluşturan harflerin dili birbirleriyle uyumsuzluk içindeydi.
Bu, çocuk yüreğinin dünyasında fark edilebilen bir çelişki miydi? "Annemin karnında değil, beni hayatına alan insanların yüreklerinde büyümek..."

Ferit'in söylediği gibi, "Çiçekler dallarında mı sevilmeliydi" yoksa?.. Bunca mutluluk görüntüsü verebilmek için çırpınan bu çocuğun gözlerindeki buğu, neyin ifadesiydi?...

Romanlarıyla hayata ayna tutan Ahmed Günbay Yıldız, yeni kitabı Yürekte Büyümek ile okurlarının karşısında...

Baskı Tarihi: 2005
Yayınevi: Timaş Yayınevi
272 sayfa
ISBN: 975-263-071-5

Okur Yorumları

Değerlendirme eklemek için olmanız gerekiyor.

  Bu kitabın dahil oldugu listopediler

  İçerik...

  Okurlar bu kitapları da beğendiler

  1941 yılında, Tokat'in Reşadiye ilçesine bağlı, Kızılcaören köyünde doğdu.Öğrenimine; köyünde başladi ve on yaşina kadar orada okudu. Daha sonra, babasinin işi dolayisiyla, aile Ankara'ya yerleşti. Hüseyin Güllüce Ortaokulu ve Yeni Mahalle Lisesi'nde öğrenimini sürdürdü. Edebiyata ilgi duydu ve şiirler yazdi. Zamanla, edebiyatin diğer dallarina ilgi duydu. Hikaye ve Deyimleri, muhtelif dergi ve gazetelerde yayinlandi. Yazar, eserlerinde Türk toplumunun her kesimini ele aldi ve yazılarına aktardı.

  Ahmet Günbay Yıldız'in bazı kitapları

  Bu kitabı paylaş

  En yukarı git